Tuzla Şehirarası Taşımacılık

Tuzla Şehirarası Taşımacılık

Tuzla şehirlerarası taşımacılık için görüştüğünüz her firmaya mutlaka sormanız gereken sorular var. Önce bu işi nasıl yaptığına dair detaylı bilgi edinmeli ve ikna olmalısınız.

Tuzla şehirlerarası taşımacılık firmasına bir yurttaş olarak hangi soruları sormalıyız? Doğru cevaptan nasıl emin olmalıyız?

Tuzla Şehirlerarası Taşımacılık Bilgileri

Ev eşyasını veya iş yeri eşyasını, şehirlerarası taşımak istediğimizde ilgi ve dikkatimizde olan temel bilgileri paylaşmak istiyoruz. Televizyon haberlerinde veya kahve sohbetlerinde sürekli şunu duyarız. “Eşyalarımı Tuzla’den İstanbul’a taşır iken koskoca televizyon kayboldu.” Gerçekten kayıp mı olmuştur. Y ada birileri çalmış olabilir mi?. “Buz dolabım arızalandı. Servis tamir ettireceğine yenisini al, haşat olmuş dolap diyor.” Bu ve benzeri serzenişler şikayetler kulağımızdan eksik olmaz.

Tuzla şehirlerarası taşımacılık için bilmemiz ve firmaya sormamız gereken ve aldığımız cevaptan emin olmamız gereken bilgiler nelerdir?

  • Tuzla şehirlerarası nakliyat belgeniz var mı? Varsa görebilir miyiz?
  • Mükellef misiniz? Verginizi ödüyor musunuz? Vergi levhanızı gösterebilir misiniz?
  • Şehirlerarası nakliye yapan araçlarınızı görebilir miyim?
  • Şehirlerarası taşımacılıkta çalışan personelinizi görmem mümkün mü?
  • İmzalı sözleşme yapıyor musunuz? Matbu sözleşme metininizi inceleyebilir miyim?
  • Eşyaları nakliye sigortası ile sigortalıyor musunuz? Hangi sigorta ile çalışıyorsunuz?
  • Ödemelerime fatura alabilir miyim?

Bu sorular yasal olarak her firmanın yerine getirmesi gereken yükümlülükler. Bu sorulara verilen her cevap yasal olarak verilmek zorundadır. Şeffaf olarak istenen belgeler size sunulması gerekir.

Tuzla Şehirlerarası Nakliyat Firması

Demek ki, tuzla şehirlerarası nakliyat için yasal firma ile çalışmalıyız. Bu yasal firmanın, yetki belgeleri olmalı, araçları kendine ait olmalı, bünyesinde çalıştırdığı sigortalı personel ile nakliye hizmeti vermelidir. Bizim ile nakliye sözleşmesi yapmalıdır. Ödemelerimiz faturalandırmalıdır. Eşyamızı nakliye sigortası ile sigortalatmalıdır.

Biz doğru, yasal firma ile çalıştığımızda, televizyonumuz asla kaybolmaz. Buz dolabımız kazara hasar görse bile nakliye sigortası karşılar. Biz doğru bilgi ile doğru firmayı seçersek hem sorun çıkmasını engellemiş oluruz. Hem de olası sorunda daha baştan önlem ve çözüm üretmiş oluruz.

Tuzla Şehirlerarası Nakliyat Fiyatı

Tuzla şehirlerarası nakliyat fiyatı, tamamen sizin evinizin konumuna, taşınacağınız mesafeye, nasıl taşınacağınıza, eşya yoğunluğunuza göre değişir. Sabit bir etiket fiyatı yoktur. Tuzla şehirlerarası nakliyat fiyatı 2000 TL veya tuzla şehirlerarası nakliyat fiyatı 3000 TL şeklinde tek bir rakam ile reklam yapanlar dolandırıcı, sahtekar olabilir.

Eşyanız, kat yüksekliğiniz görülür, nereye taşınacağınız, nasıl taşınacağınız belirler sonra fiyat ücretlendirilir ve sözleşme yapılır ve imzalanır.


 

tuzla Şehirarası Taşımacılık